Bractwo Świętego Józefa

jozef2

       Podczas I Diecezjalnego Święta Rodziny, które odbyło się w Jemielnicy 1 maja 2012 r. Biskup Opolski dokonał aktu erygowania Bractwa św. Józefa. W nawiązaniu do chlubnej przeszłości, zainicjował w ten sposób nową formę stanowego duszpasterstwa mężczyzn i młodzieńców na miarę potrzeb rodziny i Kościoła na opolskiej ziemi. Pragnieniem Biskupa Opolskiego jest rozwój wspólnot Bractwa w parafiach. Siedzibą centralną i miejscem dorocznych spotkań członków, a także obrad kapituły Bractwa ma być Jemielnica. Główną ideą, która przyświecała pasterzowi diecezji opolskiej, jest kształtowanie u mężczyzn w szeregach Bractwa dojrzałej tożsamości męża, ojca i katolika zaangażowanego w sprawy parafialne i społeczne, czerpiącego wzór z życia św. Józefa, a inspirację ? z nauczania bł. Jana Pawła II [1].

Na tej stronie zostaną zawarte krótkie informacje i  aktualności odnośnie działalności Bractwa w parafii Jemielnica. Zachęcam także do zapoznania się z informacjami na stronie Bractwa św. Józefa: www.bractwoswietegojozefa.pl.

ks. proboszcz Henryk Pichen

Kalendarium:

  • spotkanie Bractwa w Jemielnicy – 30 października 2016 roku (przejdź do galerii) z biskupem Andrzejem Czają.
  • 24 września (sobota) o godz. 17.00 w Jemielnicy (rejon Jemielnica ?Strzelce Opolskie) odbyło się jesienne spotkanie rejonowe

 

[1] http://www.bractwoswietegojozefa.pl/index.php/kronika

Strona w budowie-  administrator